აფხაზეთის ა/რ უმაღლესი საბჭო
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭო

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე


ჯემალ გამახარია

j.gamakharia@scara.gov.ge










აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე


თამაზ ხუბუა










აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე


რუდიკ ცატავა












აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს კომიტეტები






საერთაშორისო კავშირების, განათლებისა და კულტურის საკითხთა კომიტეტი


თავმჯდომარე - ნუგზარ მგალობლიშვილი









მოადგილე - ზურაბ ჯგუბურია









იურიდიულ და საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი


თავმჯდომარე - ვახტანგ ყოლბაია






მოადგილე
-













სოციალურ-ეკონომიკურ საკითხთა, ჯანმრთელობის დაცვისა და დევნილთა საქმეების კომიტეტი




თავმჯდომარე - რუდიკ ცატავა






მოადგილე - ეთერ ასტემიროვა
















ადამიანის უფლებათა დაცვის და აფხაზეთში კონფლიქტის დარეგულირებასთან დაკავშირებულ საკითხთა კომიტეტი

თავმჯდომარე - ადა მარშანია














საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი


თავმჯდომარე - თამაზ ხუბუა











მოადგილე - თეიმურაზ მჟავია









აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს ფრაქციები



ფრაქცია ”ახალი აფხაზეთი - სამართლიანობა”


თავმჯდომარე - რაისა ქარაია









ფრაქცია ”მრგვალი მაგიდა - დიალოგი ერთიანი საქართველოსათვის"


თავმჯდომარე - ანზორ წოწონავა











ფრაქცია  ”ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო”


თავმჯდომარე - ჯემალ საჯაია

 

 

 

 





აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმი


ჯემალ გამახარია
თამაზ ხუბუა
ნუგზარ მგალობლიშვილი
ადა მარშანია
რუდიკ ცატავა
რაისა ქარაია
ვახტანგ ყოლბაია

ანზორ წოწონავა
ჯემალ საჯაია

 




აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი 
საბჭოს დეპუტატები


ჯემალ გამახარია
ეთერ ასტემიროვა 
ელგუჯა გვაზავა
ბორის კაკუბავა
თემურ კალანდია 
მურმან კვარაცხელია    
ადა მარშანია 
ნუგზარ მგალობლიშვილი
ნაპოლეონ მესხია    
თეიმურაზ მჟავია
ოლღა ნაგარნინა
ჯემალ საჯაია
რაისა უბილავა
რაისა ქარაია
ვახტანგ ყოლბაია
თამაზ ხუბუა
როსტომ შამუგია
რუდიკ ცატავა
ანზორ წოწონავა
ზურაბ ჯგუბურია




აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს აპარატი და მისი სტრუქტურა


აპარატის უფროსი - ზურაბ მებონია - z.mebonia@scara.gov.ge





თავმჯდომარის კაბინეტი

უფროსი - ნოდარ თოფურიძე



საზოგადოებასთან ურთიერთობის, ანალიტიკისა და პროტოკოლის დეპარტამენტი
უფროსი - ხვიჩა ქარდავა



დევნილებთან, ოკუპირებული ტერიტორიის მოსახლეობასთან ურთიერთობისა და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამსახური
უფროსი - ნანა კვარაცხელია



იურიდიული, ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების დეპარტამენტი
უფროსი - ნინო ხუნჯუა



ლოჯისტიკისა და საფინანსო უზრუნველყოფის დეპარტამენტი 
უფროსი - თემურ ურიდია



ადამიანური რესურსების მართვის სამსახური
უფროსი - ზურაბ ქეცბაია

 

 

თავმჯდომარე
კალენდარი
«« ივნისი 2024 »»
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ფოტოგალერეა
ვიდეო
You must have Flash Player installed in order to see this player.
 Copyright 2010 All rights reserved
developed by websolutions