აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭო

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე

 

ჯემალ გამახარია

 

 




 

 

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე


თამაზ ხუბუა

 

 

 

 

 

 

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე



დავით გვაძაბია

 

 

 

 

 

 





აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს კომისიები

 

დეოკუპაციის, საერთაშორისო კავშირების, განათლებისა და კულტურის კომისია

 

თავმჯდომარე - ნუგზარ მგალობლიშვილი

 

 

 

 

 

 

მოადგილე - ზურაბ ჯგუბურია

 

 

 

 

 

 


იურიდიულ და საპროცედურო საკითხთა კომისია

 

თავმჯდომარე - აკაკი გასვიანი

 

 

 







მოადგილე
-

 










სოციალურ-ეკონომიკურ საკითხთა, ოკუპირებული აფხაზეთის საზოგადოებასთან ნდობის აღდგენის და დეოკუპაციის კომისია




თავმჯდომარე - რუდიკ ცატავა






მოადგილე - ვახტანგ კაჭარავა














საკონსტიტუციო და ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისია



თავმჯდომარე
- როსტომ შამუგია

 










მოადგილე
-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

საფინანსო-საბიუჯეტო და დარგობრივ საკითხთა კომისია

 

თავმჯდომარე - მურმან კვარაცხელია

 

 

 

 

 

 

 

 

 

მოადგილე -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს ფრაქციები


 

ფრაქცია ”ახალი აფხაზეთი - სამართლიანობა”

 

თავმჯდომარე - რაისა ქარაია

 

 

 

 

 

 

 

 

ფრაქცია ”მრგვალი მაგიდა - ერთიანი საქართველოსათვის"

 

თავმჯდომარე - თემურ ლორთქიფანიძე







 

 

 

 

ფრაქცია  ”ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო”

 

თავმჯდომარე - ჯემალ საჯაია

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

უმაღლესი საბჭოს აპარატის უფროსი - ზურაბ მებონია

 

აპარატის უფროსის მოადგილე - დავით ჟვანია

 

 

 

 

 

 

 

 

 



აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმი


ჯემალ გამახარია
თამაზ ხუბუა
დავით გვაძაბია
ნუგზარ მგალობლიშვილი
აკაკი გასვიანი
რუდიკ ცატავა
რაისა ქარაია
მურმან კვარაცხელია
თემურ ლორთქიფანიძე
როსტომ შამუგია
ჯემალ საჯაია

 


აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი 
საბჭოს დეპუტატები


აკაკი გასვიანი
ჯემალ გამახარია 
ელგუჯა გვაზავა  
დავით გვაძაბია 
ვახტანგ კაჭარავა  
მურმან კვარაცხელია    
თემურ ლორთქიფანიძე  
ნუგზარ მგალობლიშვილი
ნაპოლეონ მესხია    
თეიმურაზ მჟავია
ოლღა ნაგარნინა
ჯემალ საჯაია
რაისა ქარაია
ვახტანგ ყოლბაია
შოთა ხეცურიანი
თამაზ ხუბუა
როსტომ შამუგია
რუდიკ ცატავა
ანზორ წოწონავა
ზურაბ ჯგუბურია


აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს აპარატი და მისი სტრუქტურა

აპარატის უფროსი - ზურაბ მებონია

უფროსის მოადგილე - დავით ჟვანია



თავმჯდომარის კაბინეტი
უფროსი - ნოდარ თოფურიძე



საზოგადოებასთან ურთიერთობის, ინფორმაციული ტექნოლოგიებისა და პროტოკოლის დეპარტამენტი
უფროსი - ხვიჩა ქარდავა



იურიდიული, ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების დეპარტამენტი
უფროსი -

 


ლოჯისტიკისა და საფინანსო უზრუნველყოფის დეპარტამენტი 
უფროსი -



საფინანსო უზრუნველყოფის განყოფილება  
უფროსი - ნინო ღამბაშიძე

 

ბეჭდვა
თავმჯდომარე
კალენდარი
«« ოქტომბერი 2019 »»
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 123
ფოტოგალერეა
 Copyright 2010 All rights reserved
developed by websolutions