აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭო

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე

 

ელგუჯა გვაზავა

 

 

 

 

 

 

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე

დავით გვაძაბია

 

 

 

 

 

 

 

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე

 

ჯემალ გამახარია

 

 

 

 

 

 





აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს კომისიები

 

დეოკუპაციის, საერთაშორისო კავშირების, განათლებისა და კულტურის კომისია

 

თავმჯდომარე - ნუგზარ მგალობლიშვილი

 

 

 

 

 

 

მოადგილე - აკაკი გასვიანი

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


იურიდიულ და საპროცედურო საკითხთა კომისია

 

თავმჯდომარე - გივი ლომინაძე

 

 

 



 

 

 

მოადგილე - თემურ ლორთქიფანიძე

 

 

საკონსტიტუციო და ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისია



თავმჯდომარე
- ანზორ წოწონავა

 










მოადგილე
-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

საფინანსო-საბიუჯეტო და დარგობრივ საკითხთა კომისია

 

თავმჯდომარე - რუდიკ ცატავა

 

 

 




 

 

 

 

 

მოადგილე - ვახტანგ კაჭარავა

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს ფრაქციები


 

ფრაქცია ”ერთიანი საქართველო”

 

თავმჯდომარე - რაისა ქარაია

 

 

 

 

 

 

 

 

ფრაქციათა კოალიცია ”ქართული ოცნება - ერთიანი, დემოკრატიული, სამართლიანი საქართველო", ფრაქცია "ახალი აფხაზეთი - სამართლიანობა”

 

თავმჯდომარე - თეიმურაზ მჟავია







 

 

 

ფრაქცია  ”ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო”

 

თავმჯდომარე - მურმან კვარაცხელია

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

უმაღლესი საბჭოს აპარატის უფროსი - რევაზ გერგედავა

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმი


ელგუჯა გვაზავა 
დავით გვაძაბია 
ჯემალ გამახარია 
გივი ლომინაძე

რუდიკ ცატავა

ანზორ წოწონავა

ნუგზარ მგალობლიშვილი
თეიმურაზ მჟავია 
რაისა ქარაია

მურმან კვარაცხელია

 


აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი 
საბჭოს დეპუტატები


აკაკი გასვიანი  
ელგუჯა გვაზავა  
დავით გვაძაბია 
ჯემალ გამახარია  
ვახტანგ კაჭარავა  
მურმან კვარაცხელია  
გივი ლომინაძე  
თემურ ლორთქიფანიძე  
ნაპოლეონ მესხია    
ნუგზარ მგალობლიშვილი
თეიმურაზ მჟავია
ოლღა ნაგარნინა
ჯემალ საჯაია
რაისა ქარაია
როსტომ შამუგია
რუდიკ ცატავა
ანზორ წოწონავა
შოთა ხეცურიანი
თამაზ ხუბუა
ზურაბ ჯგუბურია


აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს აპარატი და მისი სტრუქტურა

აპარატის უფროსი - რევაზ გერგედავა


პროტოკოლისა და საერთაშორისო ორგანიზაციებთან ურთიერთობის დეპარტამენტი
უფროსი - ოთარ ჩარკვიანი


აფხაზეთში კონფლიქტის დარეგულირებასთან დაკავშირებული პროცესების ანალიტიკური უზრუნველყოფის დეპარტამენტი
უფროსი - ხვიჩა ქარდავა


აღმასრულებელ სტრუქტურებთან და არასამთავრობო სტრუქტურებთან ურთიერთობის საორგანიზაციო დეპარტამენტი
უფროსი - ზურაბ მებონია


საქმის წარმოების დეპარტამენტი 
უფროსი - ზურაბ გახარია

 

იურიდიულ და საკადრო საქმეთა დეპარტამენტი

უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი - თამაზ სანიკიძე


სახელმწიფო შესყიდვების, საკომუნიკაციო და სატრანსპორტო უზრუნველყოფის დეპარტამენტი
უფროსი - ბესარიონ დანელია


საბუღალტრო აღრიცხვისა და ანგარიშსწორების სამსახური 
უფროსი - ნინო ღამბაშიძე

 

ბეჭდვა
თავმჯდომარე
კალენდარი
«« აპრილი 2017 »»
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ფოტოგალერეა
 Copyright 2010 All rights reserved
developed by websolutions